Drukuj stronę

Rozstrzygnięcie konkursu historycznego w I LO

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Oświata
Czytaj 608 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

22 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbyła się finałowa gala kolejnej edycji konkursu historycznego pt. „Generał August Emil Fieldorf „Nil” – jeden z największych Żołnierzy Niezłomnych”.

Konkurs został zorganizowany z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” i był adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych miasta, gminy i powiatu radzyńskiego. Wzięło w nim udział łącznie 39 uczestników z sześciu szkół podstawowych i dwóch ponadpodstawowych. Patronat Honorowy nad Konkursem objęli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek.

W tym roku uczniowie rywalizowali w formie elektronicznej, którą przygotował zastępca dyrektora I LO Mirosław Juszczyński. Zagadnieniami z którymi zmagali się uczestnicy zajął się Tadeusz Pietras – wieloletni dyrektor i nauczyciel historii w I LO w Radzyniu Podlaskim.

Nagrody ufundowali: Dyrekcja I Liceum Ogólnokształcącego, Stowarzyszenie Przyjaciół I LO w Radzyniu Podlaskim, Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Radzyń Podlaski oraz Radzyński Ośrodek Kultury. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni z rąk: Dyrektor I LO Ewy Grodzkiej, Starosty Szczepana Niebrzegowskiego, członków Zarządu Powiatu Grzegorza Kowalczyka i Jerzego Bednarczyka, Burmistrza Jerzego Rębka, Wójta Wiesława Mazurka, a także Dyrektora Radzyńskiego Ośrodka Kultury Roberta Mazurka.

Poniżej prezentujemy listy laureatów:

 

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Lp.

Imię i nazwisko Laureata

Imię i nazwisko Nauczyciela

Nazwa Szkoły

1

Szymon Głębocki

Elżbieta Twarowska

SP nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim

2

Wiktoria Walaszek

Beata Kublicka

Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Czemiernikach

3

Magdalena Sokół

Beata Kublicka

Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Czemiernikach

4

Maja Garbal

Beata Kublicka

Szkoła Podstawowa im. Tadeusz Kościuszki w Czemiernikach

5

Julia Tokarska

Teresa Kowalczyk

Szkoła Podstawowa im. Unitów Podlaskich w Wohyniu

6

Wojciech Pękała

Anna Rychlik

Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim

7

Weronika Ładna

Aneta Zarzycka

Szkoła Podstawowa w Kąkolewnicy

8

Marcin Rola

Elżbieta Twarowska

SP nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim

9

Łukasz Opolski

Elżbieta Twarowska

SP nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim

10

Anna Kaczorowska

Ewa Rola

Zespół Szkół w Zabielu

 

W KATEGORII SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Lp.

Imię i nazwisko Laureata

Imię i nazwisko Nauczyciela

Nazwa szkoły

1

Kacper Jeleń

Ewa Skrzypczak

I LO w Radzyniu Podlaskim

2

Izabela Struczyk

Monika Nowicka

I LO w Radzyniu Podlaskim

3

Małgorzata Grodzka

Beata Jesionek

I LO w Radzyniu Podlaskim

4

Mateusz Truszkowski

Beata Jesionek

I LO w Radzyniu Podlaskim

5

Ola Kozieł

Beata Jesionek

I LO w Radzyniu Podlaskim

6

Małgorzata Drozdek

Beata Jesionek

I LO w Radzyniu Podlaskim

7

Zuzanna Pękała

Beata Jesionek

I LO w Radzyniu Podlaskim

8

Julia Syta

Monika Nowicka

I LO w Radzyniu Podlaskim

9

Konrad Adamowicz

Teresa Filipiuk

ZSP w Radzyniu Podlaskim

10

Julia Marciniuk

Ewa Skrzypczak

I LO w Radzyniu Podlaskim

Gratulujemy!

210622-konkurs-001.jpg 210622-konkurs-002.jpg 210622-konkurs-003.jpg

210622-konkurs-004.jpg 210622-konkurs-005.jpg 210622-konkurs-006.jpg

210622-konkurs-007.jpg 210622-konkurs-008.jpg 210622-konkurs-009.jpg

210622-konkurs-010.jpg 210622-konkurs-011.jpg 210622-konkurs-012.jpg

210622-konkurs-013.jpg 210622-konkurs-014.jpg 210622-konkurs-015.jpg

210622-konkurs-016.jpg 210622-konkurs-017.jpg 210622-konkurs-018.jpg

210622-konkurs-019.jpg 210622-konkurs-020.jpg 210622-konkurs-021.jpg

210622-konkurs-022.jpg 210622-konkurs-023.jpg 210622-konkurs-024.jpg

210622-konkurs-025.jpg 210622-konkurs-026.jpg 210622-konkurs-027.jpg

210622-konkurs-028.jpg 210622-konkurs-029.jpg 210622-konkurs-030.jpg

210622-konkurs-031.jpg 210622-konkurs-032.jpg 210622-konkurs-033.jpg

210622-konkurs-034.jpg 210622-konkurs-035.jpg 210622-konkurs-036.jpg

210622-konkurs-037.jpg 210622-konkurs-038.jpg 210622-konkurs-039.jpg

210622-konkurs-040.jpg 210622-konkurs-041.jpg 210622-konkurs-042.jpg

210622-konkurs-043.jpg 210622-konkurs-044.jpg 210622-konkurs-045.jpg

210622-konkurs-046.jpg 210622-konkurs-047.jpg 210622-konkurs-048.jpg

210622-konkurs-049.jpg 210622-konkurs-050.jpg 210622-konkurs-051.jpg

210622-konkurs-052.jpg 210622-konkurs-053.jpg 210622-konkurs-054.jpg

210622-konkurs-055.jpg 210622-konkurs-056.jpg 210622-konkurs-057.jpg

210622-konkurs-058.jpg 210622-konkurs-059.jpg 210622-konkurs-060.jpg

210622-konkurs-061.jpg 210622-konkurs-062.jpg 210622-konkurs-063.jpg

210622-konkurs-064.jpg 210622-konkurs-065.jpg 210622-konkurs-066.jpg

210622-konkurs-067.jpg 210622-konkurs-068.jpg 210622-konkurs-069.jpg

210622-konkurs-070.jpg 210622-konkurs-071.jpg 210622-konkurs-072.jpg