Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego za osiągnięcia w 2020 r. przyznane!

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa
Czytaj 184 wyświetlono
Oceń
(1 Głos)

30 czerwca br. podczas sesji XXXV Rady Powiatu Radzyńskiego (30.06.2021 r.) Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wręczył przyznane przez Zarząd Powiatu nagrody finansowe dla wyróżniających się sportowców.

Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego, przyznawane są na podstawie uchwały nr XXVIII/148/2020 Rady Powiatu w Radzyniu Podlaskim z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie określenia warunków i trybu przyznawania nagród pieniężnych dla zawodników, trenerów oraz innych osób z terenu Powiatu Radzyńskiego wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej zawodnikom osiągającym najwyższe wyniki sportowe w okresie minionego roku kalendarzowego tj. za udział w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, udział w finałach Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy lub Mistrzostw Polski lub zawodów im równoważnych w sportach mających szczególne znaczenie dla Powiatu Radzyńskiego lub ich trenerom oraz innym osobom wyróżniającym się w działalności sportowej polegającej na: wybitnych osiągnięciach sportowych, pracy na rzecz rozwoju sportu i kultury fizycznej, propagowaniu kultury fizycznej, organizacji zawodów sportowych.

Nagrody przyznaje Zarząd Powiatu Radzyńskiego na wniosek uprawnionych podmiotów działających w kulturze fizycznej.

W tym roku, o przyznanie Nagrody Sportowej Starosty Radzyńskiego za osiągnięcia w 2020 r., złożono 21 wniosków, w tym 17 wniosków o nagrodę w kategorii zawodnik, 3 wnioski w kategorii trener i 1 wniosek w kategorii inna osoba wyróżniająca się w działalności sportowej.

Decyzją Zarządu Powiatu Radzyńskiego, za sukcesy sportowe odniesione w 2020 r., Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego otrzymują następujące osoby:

W kategorii zawodnik:

  1. Jakub Prokopiuk – szachy (Radzyńskie Towarzystwo Szachowe) - IV miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików – 500 zł (trener: Adam Pękała);
  2. Zuzanna Mierkiewicz - taekwon-do (Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do) – Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w walkach do 55 kg – 800 zł (trener: Łukasz Ciężki);
  3. Natalia Olszak – II Wicemistrzyni Polski Seniorek w testach siły oraz w walkach do 68 kg – 500 zł (trener: Łukasz Ciężki);
  4. Mateusz Bujek – pływanie (UKS Promień w Radzyniu Podlaskim) – członek Kadry Narodowej oraz Mistrz Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w konkurencjach indywidualnych: 50m i 100m stylem grzbietowym, 100m stylem dowolnym - 800 zł;
  5. Jakub Kowalczyk – pływanie (UKS Promień w Radzyniu Podlaskim) – członek Kadry Narodowej oraz Mistrz Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w konkurencjach indywidualnych: 50m stylem motylkowym, 100m stylem zmiennym, 200m stylem dowolnym - 800 zł;
  6. Artur Bujek – pływanie (UKS Promień w Radzyniu Podlaskim) – członek Kadry Narodowej oraz Mistrz Polski Związku Stowarzyszeń Sportowych „Sprawni-Razem” w konkurencji indywidualnej: 50m stylem dowolnym oraz III miejsce 100m stylem dowolnym - 500 zł;

Trenerami pływaków są: Łukasz Bogucki, Marek Denisiuk.

W kategorii trener:

  1. Łukasz Ciężki - taekwon-do (Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do) – 2000 zł;
  2. Łukasz Bogucki – pływanie (UKS PROMIEŃ) – 1000 zł;
  3. Mariusz Denisiuk - pływanie (UKS PROMIEŃ) – 1000 zł.

Gratulujemy!

Ostatnio modyfikowany środa, 30 czerwiec 2021 12:58

Najczęściej czytane

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – Wohyń. Wstęga została przecięta

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – …

30 Lip 2021 Wiadomości ze Starostwa

Konkurs pn. „Nagroda Trzeciego Sektora”

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu