Uczcili pamięć ofiar Męczenników Wsi Polskiej

Delegacja Powiatu Radzyńskiego Delegacja Powiatu Radzyńskiego fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

W poniedziałek 12.07 obchodzony jest Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Delegacja Powiatu Radzyńskiego udała się do Ostrówek, gdzie o godzinie 8.00 w Kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika została odprawiona msza święta w intencji ofiar hitlerowskich represji.

Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej zostało ustanowione w 2017 roku przez Sejm RP. Święto ma przypominać o patriotyzmie i heroicznym poświęceniu mieszkańców polskich wsi podczas II wojny światowej.

W liturgii uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta Michał Zając, członkowie zarządu – Jerzy Bednarczyk, Grzegorz Kowalczyk, Witold Korulczyk, radni powiatowi – Jerzy Kamiński i Stanisław Orłowski, Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz, Wicewójt gminy Radzyń Podlaski Anna Grochoła oraz mieszkańcy i strażacy OSP w Ostrówkach.

Po mszy świętej wszyscy zebrani udali się pod pomnik znajdujący się przy kościele w Ostrówkach, który upamiętnia mieszkańców - więźniów i ofiar „pomordowanych przez barbarzyńców hitlerowskich w czasie wojny z lat 1939–1945”.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 12 lipiec 2021 10:59