Wakacyjne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim

Dziewczyny z klasy gastronomicznej Dziewczyny z klasy gastronomicznej ZSP
Opublikowane w Oświata

Wakacje już na półmetku, a tymczasem w Zespole Szkól Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II trwają zajęcia prowadzone w ramach projektu Kształcenie zawodowe praktycznie realizowane w obszarze Programu Operacyjnego Regionalny Program Operacyjny Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 i osi priorytetowej Edukacja, kwalifikacje i kompetencje.

Dyrektor szkoły Grażyna Dzida podkreśla ogromny wpływ prowadzonych zajęć na podniesienie kompetencji zawodowych uczestników projektu i odnoszenia przez nich sukcesów w szkole, a w przyszłości na rynku pracy. Celem projektu jest osiągnięcie, jak najwyższych standardów kształcenia zawodowego w ZSP. Grupę docelową tego przedsięwzięcia stanowi 143 uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I stopnia w zawodach: technik informatyk, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik budownictwa oraz kucharz, ślusarz, stolarz, elektryk, mechanik pojazdów samochodowych. Realizacja projektu pozwala też na doposażenie pracowni zawodowych w nowoczesny sprzęt i materiały dydaktyczne, a także podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Ważnym aspektem tych działań jest tworzenie w radzyńskiej szkole warunków do nauczania w rzeczywistych warunkach pracy z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Wśród realizowanych zadań w ramach projektu znajdują się: wakacyjne staże zawodowe u pracodawców, zajęcia w zakresie zdobywania dodatkowych uprawnień, doskonalenie zawodowe nauczycieli przedmiotów zawodowych, doposażenie warsztatów oraz pracowni szkolnych w branżach strategicznych dla naszego regionu.

Największym zainteresowaniem cieszą się wakacyjne staże zawodowe, które obecnie realizuje grupa 66 uczniów. Każdy uczestnik ma zapewnione: ubranie robocze, stypendium stażowe, zwrot kosztów dojazdu i noclegu, posiłek regeneracyjny, ubezpieczenie, szkolenia BHP. Takspędzone cztery tygodnie wakacji na pewno zaowocują bardzo dobrymi wynikami w nowym roku szkolnym, a w przyszłości ułatwią kontynuowanie nauki na wyższych uczelniach lub rozpoczęcie pracy zawodowej.

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty