Spotkanie w ramach konsultacji projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 w Powiecie Radzyńskim

Konferencja w ramach konsultacji projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 Konferencja w ramach konsultacji projektu programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

23 sierpnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie dotyczące środków europejskich dla beneficjentów na przyszłe lata. Oprócz omówienia projektu programu „Fundusze Europejskie dla Lubelskiego” zaprezentowane zostały szczegóły dotyczące procesu programowania nowej perspektywy finansowej, które będą obowiązywać państwa członkowskie w kolejnych latach oraz zmiany w stosunku do perspektywy na lata 2014-2020.

W pierwszej części konferencji przedstawiciel Departamentu Zarządzania RPO Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego omówił obszary ujęte w programie z uwzględnieniem podstawowych założeń konsultowanego dokumentu. Następnie pracownicy Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości przedstawili Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Trzecia część dotyczyła wsparcia w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego +. Prezentowali ją pracownicy Departamentu Wdrażania EFS Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie. Elementem puentującym spotkanie była dyskusja z uczestnikami.

W wydarzeniu wziął udział: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Anna Brzyska wraz z zastępcą Piotrem Budyńczukiem, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Wicestarosta  Michał Zając, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, wójtowie gmin z terenu powiatu radzyńskiego, a także pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego w Lublinie, Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie oraz Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie.

Pracownicy UMWL, LAWP oraz WUP odbędą 24 spotkania w powiatach województwa lubelskiego. Więcej informacji znajduje się tutaj.

Ostatnio modyfikowany wtorek, 24 sierpień 2021 12:47