Już dziś zapraszamy Państwa na drugi koncert XXXVIII Dni Karola Lipińskiego!

Opublikowane w Powiat wspiera

Będzie to KONCERT GALOWY pod honorowym patronatem Starosty Radzyńskiego oraz Burmistrza Miasta Radzynia Podlaskiego.

W sobotę 11 września 2021 r. o godz. 1800 w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim wystąpią: Milena Lange – sopran, Michał Romanowski – bas i Warszawska Orkiestra Kameralna „Impressione” pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego.

Koncert poprowadzi Laura Łącz, kierownictwo organizacyjne: Agnieszka Jeż.

W programie same hity:

• Georges Bizet – Aragonaise (Carmen),
  • Gioacchino Rossini – Aria Don Basilio „La calunnia è un venticello” (Cyrulik Sewilski),
  • Luigi Arditi – Il Bacio (Pocałunek),
  • Wojciech Kilar – Walc (Trędowata),
  • Wojciech Kilar – Wokaliza (Dziewiąte Wrota),
  • Wojciech Kilar – Pieśń o małym rycerzu (Przygody pana Michała),
  • Dymitr Szostakowicz – Walc nr 2 (Anna Karenina),
  • Ennio Morricone – The Ecstasy of Gold (Dobry, zły i brzydki),
  • Jerzy Matuszkiewicz – Muzyka z Filmu (Janosik),
  • Ennio Morricone – Love Theme (Cinema Paradiso),
  • Jerry Bock – Sunrise, Sunset (Skrzypek na dachu),
  • Bert Kaempfert – Strangers in the Night (A Man Could Get Killed),
  • Krzysztof Komeda – Kołysanka (Dziecko Rosemary) Krzesimir Dębski,
  • Carlos Gardel – Tango – Por una Cabeza (Zapach kobiety),
  • James Horner – My Heart Will Go On (Titanic),
  • George David Weiss, Bob Thiele – What a Wonderful World,
  • Zygmunt Konieczny – Muzyka z Filmu (Jasminum),
  • Michał Lorenc – Taniec Eleny (Bandyta),

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w Radzyńskim Ośrodku Kultury.

Wydarzenie transmitowane będzie online na kanale YouTube Telewizji Radzyń:

Koncert dofinansowany został ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Organizatorzy: Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, Powiat Radzyński, Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim, Radzyński Ośrodek Kultury.

Wsparcia finansowego udzielili: Powiat Radzyński, Urząd Miasta Radzyń Podlaski, Gmina Radzyń Podlaski, Gmina Borki, Gmina Ulan-Majorat, Gmina Komarówka Podlaska, Gmina Czemierniki i Gmina Wohyń oraz nasi niezawodni darczyńcy, do których należą: Spółdzielcza Mleczarnia „SPOMLEK” w Radzyniu Podlaskim, dr Gerard Sp. z o. o. w Międzyrzecu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w Radzyniu Podlaskim, Bank Spółdzielczy w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Radzyniu Podlaskim, SPOŁEM Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Radzyniu Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim, Nadleśnictwo Radzyń Podlaski, Hurtownia okien i drzwi VOBOS w Radzyniu Podlaskim, Welmax Paper Sp. z o. o. w Bezwoli,  AUTO-MAN Krzysztof Manowiec Białka oraz POLESIE sp. z o. o. spółka komandytowa w Łukowie.

Przypominamy, że w ramach tegorocznej XXXVIII edycji Dni Karola Lipińskiego już w najbliższą sobotę, 4 września 2021 r. o godz. 18.00, odbędzie się w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim koncert „Perły zapomnianej muzyki polskiej” w wykonaniu CUORE PIANO TRIO w składzie: Zuzanna Budzyńska – skrzypce, Jadwiga Roguska – wiolonczela i Szymon Ogryzek – fortepian.

Ponadto będą miały miejsce jeszcze 2 koncerty:

• 24 września 2021 r. o godz. 18.00 w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim wystąpią: Paulina Zielińska – flet i Tomasz Wojtaś – fortepian (wstęp wolny).
  • 9 października 2021 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej kina „Oranżeria” Radzyńskiego Ośrodka Kultury w Radzyniu Podlaskim odbędzie się koncert kameralny z okazji 160. rocznicy śmierci Karola Lipińskiego w wykonaniu Trio Voytek Proniewicz & Roshko Brothers (wstęp wolny).

Obowiązują ograniczenia sanitarne (prosimy o zabranie maseczek).

Zapraszamy serdecznie na wszystkie koncerty.

Agnieszka Jeż Prezes Zarządu Radzyńskiego Towarzystwa Muzycznego K. Lipińskiego

Ostatnio modyfikowany wtorek, 07 wrzesień 2021 07:49