Ogólnopolska inauguracja roku szkolnego w Powiecie Radzyńskim

Premier RP Mateusz Morawiecki Premier RP Mateusz Morawiecki fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

1 września br. w Branicy Radzyńskiej odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2021/22, na którą przybyli Premier RP Mateusz Morawiecki, Minister Edukacji Narodowej i Nauki Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Wicewojewoda Lubelski Robert Gmitruczuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz ze swoim zastępcą oraz członkami Zarządu Powiatu Radzyńskiego, a także posłowie ziemi lubelskiej, wójtowie gmin z terenu powiatu radzyńskiego oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Głównym organizatorem wydarzenia była Gmina Radzyń Podlaski na czele z Wójtem Wiesławem Mazurkiem.

Uroczystość rozpoczęła mszą św. pod przewodnictwem biskupa siedleckiego ks. dr. Kazimierza Gurdy. Część oficjalna opiewała w okolicznościowe przemówienia, odśpiewanie hymnu państwowego oraz część artystyczną wykonaną przez Orkiestrę Dętą Gminy Radzyń Podlaski i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Branicy Radzyńskiej. Wśród przemawiających znaleźli się Premier RP Mateusz Morawiecki oraz Minister w MENiN Przemysław Czarnek. List do uczestników inauguracji roku szkolnego skierowała Marszałek Sejmu RP Elżbieta Witek, który odczytał poseł na Sejm RP Dariusz Stefaniuk.

- Pierwszy września to czas powrotów do szkoły i przyjaźni, do kolegów i koleżanek. Wszyscy się cieszymy. I rodzice, i dzieci i młodzież, że wrócimy do normalnego życia koleżeńskiego i przyjacielskiego. Oby to trwało jak najdłużej i oby nigdy żadna pandemia nie zakłóciła funkcjonowania szkoły - mówił premier Mateusz Morawiecki

- Rozpoczynamy rok szkolny pełni optymizmu. Wynika on z faktu, że spotykamy się tutaj w tym szerokim gronie, że wracamy do normalności, do wspólnoty szkolnej – rozpoczął Minister. - Chcemy, by ta normalność trwała przez cały rok szkolny. By ta piękna szkoła gościła przez cały rok szkolny w swoich murach uczniów i nauczycieli, żeby te mury tętniły życiem i były świadkiem ciągłego zdobywania wiedzy i wzrastania. Musimy jednak pamiętać, że niebezpieczeństwo jest cały czas wśród nas. Z tego też względu do wszystkich szkół, które złożyły zapotrzebowanie trafia niezbędny sprzęt o wartości ponad 100 mln zł. To stacje do mierzenia temperatury, wraz z możliwością dezynfekcji, płyny, czy maseczki. Wszystko po to, byśmy mogli bezpiecznie w trybie stacjonarnym uczęszczać do szkół – zaznaczył Minister Przemysław Czarnek.

Elementem kulminacyjnym wydarzenia było przecięcie wstęgi oraz poświęcenie budynku szkoły.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 06 wrzesień 2021 06:35

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa