Sto lat Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej!

Przygotowanie do salwy honorowej Przygotowanie do salwy honorowej fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Wiadomości

W niedzielę, 19 września br. odbyły się uroczystości związane z Jubileuszem 100-lecia Szkoły Podstawowej im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego w Woli Osowińskiej. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski wraz ze swoim zastępcą oraz Zarządem Powiatu Radzyńskiego.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Woli Osowińskiej. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali na plac szkolny, gdzie przed obeliskiem upamiętniającym twórcę Dywizjonu 303 płk. pilota Zdzisława Krasnodębskiego – patrona szkoły, odbył się apel pamięci oraz złożono wieńce. Kolejnym etapem wydarzenia było dokonanie odsłonięcia pamiątkowej tablicy na cześć pokoleń, które współtworzyły stuletnią historię Szkoły Podstawowej w Woli Osowińskiej.

Ze względu na złe warunki atmosferyczne dalszy ciąg uroczystości kontynuowany był w budynku szkolnym. Na wstępie usłyszeliśmy występ Orkiestry Wojskowej z Dęblina. Zebrani mieli również okazję przenieść się w czasie przez wszystkie lata działania szkoły dzięki inscenizacji przygotowanej przez uczniów i nauczycieli. Część oficjalna zakończyła się podziękowaniami dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły.

Zaproszeni goście mieli również okazję zwiedzić Izbę Pamięci. Oprócz tego na terenie szkoły posadzono Dąb Pamięci.

Ostatnio modyfikowany środa, 22 wrzesień 2021 12:51

Zawarcie umów na przebudowę dróg powiatowych w gminie Komarówka Podlaska o łącznej długości ponad 10 kilometrów

Zawarcie umów na przebudowę dróg po…

28 Mar 2024 Wiadomości ze Starostwa