Spotkanie Rodziny Szkół Jana Pawła II

Konferencja Konferencja fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

27 września br. w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Radzyniu Podlaskim odbyło się Spotkanie Społecznej Rady Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II Diecezji Siedleckiej.

Wydarzenie otworzyła Dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim Grażyna Dzida. Następnie Małgorzata Szostek przedstawiła plan pracy na bieżący rok szkolny. W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek oraz zastępca Wójta gminy Radzyń Podlaski Anna Grochoła.

Podczas spotkania słowo do zebranych gości wygłosił JE ks. bp. Kazimierz Gurda. Katechezę na temat związku kościoła ze szkołą przedstawił ks. dr. Grzegorz Stolarski. Ksiądz prałat Roman Wiszniewski oprowadził zebranych po Sanktuarium oraz zapoznał z historią tej świątyni. Na zakończenie spotkania poprowadzona została modlitwa po której zebrani oddali cześć relikwiom Świętego Jana Pawła II.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 27 wrzesień 2021 12:57