Park Edukacyjny przy Nadleśnictwie w Radzyniu Podlaskim oficjalnie otwarty!

Przecięcie wstęgi Przecięcie wstęgi fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

Jednym z zadań realizowanych przez Nadleśnictwo Radzyń Podlaski jest prowadzenie edukacji leśnej. Jej zadaniem jest informowanie społeczeństwa oraz szerzenie w nim wiedzy na tematy związane z prowadzeniem gospodarki leśnej oraz ochrony przyrody i środowiska. 24 września br. na terenie Nadleśnictwa Radzyń Podlaski przyległym do ul. Warszawskiej, uroczyście otwarto Park Edukacyjny.

Budowa ogrodu rozpoczęła się w 2017 roku z inicjatywy nadleśniczego Krzysztofa Hołowińskiego. Sfinansowana została ze środków własnych Nadleśnictwa w Radzyniu Podlaskim. Powierzchnia całego ogrodu wynosi 13 tysięcy metrów kwadratowych. Sercem ogrodu jest budynek edukacyjny wyposażony w liczne eksponaty i pomoce naukowe. Roślinność jaka została tam posadzona odzwierciedla drzewostany rosnące na terenie powiatu radzyńskiego. Został utworzony drewniany labirynt, ścieżka zdrowia, ścieżka sensoryczna, skocznia oraz liczne tablice edukacyjne. Pozwala to połączyć edukacje przyrodniczą z aktywnością ruchową. Dzięki temu czas spędzony w tym miejscu będzie żywą lekcją przyrody.

Ogród ma służyć grupom zorganizowanym, głównie szkołom i przedszkolom. Taka grupa będzie musiała umówić się na zajęcia z edukatorem, zapoznać się z regulaminem prowadzenia edukacji, wypełnić i przesłać do biura nadleśnictwa kartę zgłoszeniową (https://radzynpodlaski.lublin.lasy.gov.pl/oferta-edukacyjna).

Zajęcia mogą odbyć się w dni powszednie w godzinach 7-15.

Wydarzenie zakończyło się symbolicznym przecięciem girlandy z gałązek jodłowych. Aktu oficjalnego otwarcia ogrodu dokonali: Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Wikary Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy ks. Mateusz Gomółka, Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Zygmunt Byra, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Wicewójt gminy Radzyń Podlaski Anna Grochoła, oraz nadleśnicy: Krzysztof Hołowiński, Piotr Kiszczak, Leszek Gajuś.

Ostatnio modyfikowany środa, 29 wrzesień 2021 11:14
Więcej z kategorii: X Dni z Aniołami 2021 »

Dzień Edukacji Narodowej 2021

15 Paź 2021 Wiadomości ze Starostwa