X Dni z Aniołami 2021

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera

1 października br. przy kapliczce Aniołów Stróżów znajdującej się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim odbyła się msza plenerowa z okazji X Dni z Aniołami w Radzyńskiej Krainie Serdeczności.

Ze względu na rosnące tempo zakażeń związanych z pandemią koronawirusa w Polsce organizatorzy postanowili zredukować coroczne wydarzenie do samej mszy świętej. – Z racji tego, że w tym roku trwa pandemia te obchody są skromne, ale uważamy, że przebywanie ze sobą oraz wspólna modlitwa jest najcenniejszym, co może być w życiu człowieka. Niech aniołowie będą z nami – mówiła dyrektor Jolanta Purgał. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Mszę Świętą sprawował ks. proboszcz Henryk Och. W wydarzeniu uczestniczyli: Wicestarosta Radzyński Michał Zając, Wójt gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz, Wójt gminy Czemierniki Arkadiusz Filipek, Sekretarz miasta Radzyń Podlaski Robert Targoński, Dyrektor ROK Robert Mazurek, a także dyrektorzy szkół z terenu Powiatu Radzyńskiego.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Ostatnio modyfikowany piątek, 01 październik 2021 12:43

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty