MM

W sobotę 8 maja w Radzyniu przebywał ambasador Szwajcarii Jürg Burri. Była to wizyta o charakterze typowo turystycznym. Jako osoba zainteresowana architekturą dyplomata przyjechał do naszego miasta, aby obejrzeć Pałac Potockich. W stolicy Powiatu Radzyńskiego gościowi towarzyszyli: Burmistrz Radzynia Jerzy Rębek, Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Robert Mazurek, rolę tłumacza pełnił Radny Powiatowy Tomasz Stephan, a Przewodnikiem była Anna Wasak.

Jürg Burri pełni funkcję ambasadora w Polsce od 2018 roku. - Jestem ambasadorem nie tylko w Warszawie, staram się poznawać różne miejsca w Polsce – mówił gość, który z zainteresowaniem oglądał najważniejsze zabytki Radzynia – Pałac Potockich   kościół pw. Świętej Trójcy oraz słuchał informacji o walorach historycznych i architektonicznych obydwu obiektów, ale również o rozpoczętych remontach i perspektywach związanych z rozwojem turystyki w naszym regionie.

Pozostałe tagi

Z ogromną radością informujemy, iż Wojciech Kukiełka - uczeń klasy drugiej o profilu matematyczno – fizyczno – informatycznym I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim - uzyskał tytuł LAUREATA III stopnia w finale XIV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” w dziedzinie fizyki.

Chociaż Wojtek jest jeszcze uczniem a maturę będzie zdawał za dwa lata, może poczuć się studentem, ponieważ tytuł Laureata Olimpiady umożliwia mu rozpoczęcie studiów na uczelni na dowolnym kierunku z pominięciem postępowania rekrutacyjnego, gdy tylko uzyska świadectwo maturalne. Kluczem do sukcesu okazała się wspólna pasja, talent i ciężka, systematyczna praca uzdolnionego Ucznia i jego Nauczyciela - Mistrza.

Pozostałe tagi

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim znalazł się na ogólnopolskiej mapie innowacyjnych placówek, które wykorzystują nowoczesne technologie do swoich działań edukacyjnych oraz promocyjnych. Szkoła uczestniczy w projekcie "Geniallne Szkoły na mapie".

Projekt powstał, aby zaprezentować prace nauczycieli, którzy otworzyli wirtualnie swoje szkoły dla uczniów i społeczności. Prezentacje pokazują ogrom działań, aktywności i sukcesów uczniów, nauczycieli, kadry kierowniczej i szkół.  Inicjatywa ta pozwala na dzielenie się pomysłami, odszukanie szkół o podobnych profilach i sposobach pracy. Stwarza też możliwość pokazania placówki w szerokim środowisku ogólnopolskim. Projekt "Geniallne Szkoły na mapie" powstał we współpracy z Genially i Ambasadorami Genially w Polsce. Koordynatorem działań projektowych w ZSP jest nauczycielka informatyki Agnieszka Frączek.

Pozostałe tagi

Z przyjemnością informujemy, że Krzysztof Kalenik z klasy 4 teh zajął VI miejsce i uzyskał tytuł Laureata VI  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo Menedżerskich.

W dniu 23 kwietnia 2021 r. odbył się finał ogólnopolski VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich. Głównym organizatorem OWiUH-M jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Tematem wiodącym
VI Olimpiady WiUH-M był: „Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”.

Pozostałe tagi

Mszą Świętą w intencji Ojczyzny oraz złożeniem wieńców pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja przez delegacje władz samorządowych uczczono 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w Radzyniu Podlaskim. Uroczystości te były utrzymane w reżimie sanitarnym, dlatego program święta był skromniejszy.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną kościele pw. Trójcy Świętej. Eucharystię sprawowali proboszczowie radzyńskich parafii: ks. prał. Roman Wiszniewski - dziekan dekanatu radzyńskiego, kustosz sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gospodarz miejsca – ks. kan. Krzysztof Pawelec oraz proboszcz parafii św. Anny – ks. kan. Henryk Och. Czwartym celebransem był ks. dr hab. Sławomir Bylina z KUL, kapelan w Krajowej Administracji Skarbowej, który wygłosił homilię.

Dzień Pielęgniarek

12 Maj 2021 Wiadomości ze Starostwa