MM

29 lipca br. uroczyście oddano do użytku przebudowaną drogę powiatową nr 1228L Radzyń Podlaski - Zbulitów - Wohyń.

Inwestycja na drodze nr 1228L przejmie w sytuacjach awaryjnych ruch z dróg wojewódzkich nr 814 i 815. Jest też doskonałą alternatywą dla drogi krajowej nr 63 na odcinku Radzyń Podlaski - Wisznice. Uroczystym przecięciem wstęgi oficjalnie zakończono prace na tym odcinku trasy.

Pozostałe tagi

Od kilku miesięcy prowadzone są rozmowy intencyjne dotyczące uruchomienia w Radzyniu Podlaskim studiów I stopnia na kierunkach: pielęgniarstwa oraz ratownictwa medycznego.

23 lipca br. na zaproszenie Rektora PSW w Białej Podlaskiej prof. zw. dr hab. Jerzego Nitychoruka przedstawiciele środowiska radzyńskiego: Starosta Szczepan Niebrzegowski i dyrektor ZSP dr Grażyna Dzida uczestniczyli w spotkaniu poświęconym wypracowaniu wstępnych założeń powstania Filii Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II na bazie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim. Obie instytucje oświatowe łączy wieloletnia współpraca oparta na umowie podpisanej 7 czerwca 2016 roku. Na uwagę zasługuje też jednolitość w zakresie działań dydaktyczno-wychowawczych prowadzonych w oparciu o nauczanie patrona PSW i ZSP - Św. Jana Pawła II.

Pozostałe tagi

Miło nam poinformować, że „Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych i Lubelskie Forum NGO” połączone z Galą Trzeciego Sektora odbędzie się w dniach 21-22 września 2021 roku w Lublinie.

Wydarzenie współorganizowane przez Radę Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie i Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych jestkontynuacją Konwentu „Regionalna Sieć Współpracy Organizacji Pozarządowych z Samorządem Terytorialnym i Lubelskie Forum Inicjatyw Pozarządowych” z lat ubiegłych. Jest to szczególna uroczystość, w której uczestniczą przedstawiciele wszystkich organizacji angażujących się w pracę wspierającą wartościowe przedsięwzięcia na rzecz trzeciego sektora. W ramach wydarzenia, Rada Działalności Pożytku Publicznego Województwa Lubelskiego organizuje konkurs „Nagroda Trzeciego Sektora”, podczas którego powołana Kapituła Konkursu wyłoni laureatów za działalność w sektorze pozarządowym, a nagrody zostaną wręczone przez Marszałka Województwa Lubelskiego podczas Gali Trzeciego Sektora.

Pozostałe tagi

Starosta Radzyński informuje, iż w dniu 1 sierpnia 2021 r., o godz. 17.00 na terenie powiatu radzyńskiego zostaną uruchomione syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 77 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Nadany zostanie sygnał ciągły, który będzie trwał przez jedną minutę.

Włączenie syren w ramach treningu Systemu Wykrywania i Alarmowania odbędzie się na podstawie § 10 ust. 3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 r., poz. 96).

Jest to sygnał ćwiczebny, dlatego prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie z tego tytułu żadnych działań.

Pozostałe tagi

25 lipca br. w Gminie Radzyń Podlaski świętowano obchody 50-lecia istnienia klubu piłkarskiego Unia Żabików.

W oficjalnej części ceremonii Bialskopodlaski Oddział LZPN reprezentowali: Członek Zarządu oraz Skarbnik LZPN Witold Wójtowicz, Członek Zarządu LZPN Stanisław Lesiuk, Pracownik Biura LZPN Oddział w Białej Podlaskiej Michał Tusz, a także Ewaryst Gasiewicz i Mikołaj Jaroszuk. W uroczystości wzięli udział: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Poseł na Sejm RP Marcin Kamil Duszek, Wójt Gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, Przewodnicząca Rady Gminy Radzyń Podlaski Barbara Palica, a także byli i obecni działacze klubu na czele z prezesem Marianem Palicą, zawodnicy, trenerzy i inne osoby, które przyczyniały się czynnie w rozwój Unii Żabików.

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – Wohyń. Wstęga została przecięta

Droga Radzyń Podlaski – Zbulitów – …

30 Lip 2021 Wiadomości ze Starostwa

Konkurs pn. „Nagroda Trzeciego Sektora”