BIP

Rozmiar tekstu

Kontrast

20 sierpień 2018

Pszczoła to Skarb 2018

Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 475 wyświetlono
Oceń
(0 votes)

19 maja 2018 r. w Plancie odbyło się podsumowanie Konkursu Pszczoła to Skarb 2018 organizowanego przez Prezesa Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu, Starostę Radzyńskiego, Wójta Gminy Wohyń, Dyrektora Zespołu Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu.

Inicjatorem wydarzenia jest Kazimierz Brudkowski – właściciel Pasieki Pszczółka w Plancie oraz Prezes Gminnego Koła Pszczelarzy w Wohyniu.

Organizowany od wielu lat Konkurs Pszczoła to Skarb ma na celu promowanie i rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów wrażliwości przyrodniczej ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z wielorakim znaczeniem pszczół.

Jury Konkursowe w składzie: Anna Tchorzewska, Daniel Grochowski, Agata Pasek wyróżniło autorów następujących prac:

W KATEGORII PRZEDSZKOLAK:

  1. Błażej Siłuszyk – Samorządowe Przedszkole w Kąkolewnicy
  2. Anna Panasiuk – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu
  3. Jan Kułak – Szkoła Podstawowa w Paszkach Dużych

WYRÓŻNIENIA

  • Piotr Sokołek – Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Zakrzewie
  • Kacper Cieślak – Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Woli Chomejowej
  • Zuzanna Kuryła – Punkt Przedszkolny w Domaszewnicy

 W KATEGORII JUNIOR:

  1. Wiktoria Gładysz – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
  2. Wiktoria Łuba – Zespół Szkół w Białce
  3. Julia Wawerek – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Czemiernikach

WYRÓŻNIENIA

  • Jakub Deputat – Szkoła Podstawowa w Branicy Radzyńskiej
  • Jakub Oleksiuk – Publiczna Szkoła Podstawowa w Walinnie
  • Malwina Bożedajek – Zespół Oświatowy w Polskowoli
  • Maciej Toporowicz – Szkoła Podstawowa w Olszewnicy

 W KATEGORII MŁODZIK:

  1. Bartosz Sosnowski – Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
  2. Mateusz Pawelec – Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu
  3. Eryk Niewęgłowski – Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim

WYRÓŻNIENIA

  • Maciej Lemiech - Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie
  • Karolina Mazur – Szkoła Podstawowa w Brzostówcu
  • Krystian Przystupa – Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzyniu Podlaskim
  • Karolina Fijałek – Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej

W KATEGORII SENIOR:

  1. Sebastian Niedobylski – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim
  2. Gabriela Kałdun – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zespole Szkół Samorządowych w Komarówce Podlaskiej
  3. Gabriela Kosk – Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim

WYRÓŻNIENIA

  • Turpal Bagatsaev – Szkoła Podstawowa w Bezwoli

 

Nagrody dla laureatów konkursu oraz książki dla autorów wyróżnionych prac ufundował Lucjan Kotwica Starosta Radzyński.

Tekst i zdjęcia: Agata Pasek/Starostwo Powiatowe 

Ostatnio modyfikowany wtorek, 12 czerwiec 2018 09:15

Najczęściej czytane

Wakacyjna wojewódzka akcja honorowe…

07 Sie 2018 Ogłoszenia/Komunikaty

Zarząd Powiatu ogłasza pierwszy prz…

30 Lip 2018 Wiadomości ze Starostwa

Podpisanie umowy o dofinansowanie p…

30 Lip 2018 Ogłoszenia/Komunikaty

f
f

Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu