IG

Branżowe Centrum Umiejętności w Radzyniu Podlaskim ogłosiło otwarcie zapisów na szkolenia z zakresu elektryki. W ofercie znajdują się różnorodne kursy skierowane do osób w przedziale wiekowym od 14 do 24 lat. Tematyka szkoleń obejmuje m.in. podstawy elektrotechniki, zagadnienia związane z bezpieczeństwem pracy, eksploatację instalacji elektrycznych oraz maszyn i urządzeń.

Pozostałe tagi

Czy kiedykolwiek marzyłeś o uczestnictwie w akcji, która przynosi korzyść zarówno dla naszej pięknej przyrody, jak i dla nas samych? Teraz masz szansę!

• Co planujemy? Przede wszystkim, wspólnie wyruszymy na wyprawę po lesie, gdzie będziemy sprzątać, zbierać śmieci i przywracać naturze jej pierwotną świetność.
  • Ale to nie koniec atrakcji! Po trudach na wszystkich uczestników czeka ognisko, gdzie będziemy mogli delektować się ciepłem płomieni, dzielić się wrażeniami i po prostu dobrze się bawić w gronie równie pasjonujących ludzi.

Zapamiętaj!

8:00 – zbiórka przy kwaterze Myśliwskiej w Olszewnicy gm. Borki. Prosimy o wygodny ubiór i dobry nastrój. Rękawiczki i worki dostępne będą na miejscu.

Nie czekaj! Przygotuj się na niezapomnianą przygodę! Szczegółowe informacje udziela Łowczy Koła Borki Grzegorz Skiba 512 443 944

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Starosty Radzyńskiego Szczepana Niebrzegowskiego.

Pozostałe tagi

W piątkowy wieczór, 5 kwietnia br. w Domu Ludowym w Lisiowólce odbyło się spotkanie autorskie z Teresą Pływacz, autorką książki „Lisiowólka. Tak to kiedyś było…”. Mieszkańcy tej malowniczej miejscowości oraz przybyli goście mieli okazję uczestniczyć w prezentacji książki oraz w spotkaniu z jej twórczynią. Publikacja ukazała się dzięki wsparciu Powiatu Radzyńskiego, Gminy Wohyń oraz Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

Wieczór w Domu Ludowym miał na celu umożliwienie bezpośredniego kontaktu czytelników z autorką, co pozwoliło na lepsze zrozumienie kontekstu powstania książki oraz umożliwiło zadawanie pytań i wymianę poglądów na temat prezentowanej tematyki. Książka zawiera wiele ciekawych wspomnień o dawnych obrzędach i zwyczajach  Lisiowólki i okolicznych wsi. W wydarzeniu uczestniczył Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski.

Pozostałe tagi

14  kwietnia br. w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim odbył się turniej piłki siatkowej Oldboys 40+ który zgromadził trzy drużyny z powiatu radzyńskiego, zapewniając niezapomnianą dawkę emocji i rywalizacji. W konkurencji udział wzięły zespoły: Wodmar Radzyń Podlaski, Azbud Komarówka Podlaska i Oldboy Wohyń. Zmaganiom przyglądał się Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek, Wójt Gminy Wohyń Tomasz Jurkiewicz, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Renata Sieromska, a później również Zastępca Burmistrza Sławomir Lipski.

Pozostałe tagi

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Celem konkursu jest m.in. promowanie regionalnych potraw oraz bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Ważnym aspektem jest także promowanie i wspieranie Kół Gospodyń Wiejskich. Konkurs skierowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń skupiających osoby z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej, upowszechnianie i rozwój form współdziałania, gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie do 5 maja 2024 r. droga elektroniczną, Formularza zgłoszeniowego, do którego link jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty