20 listopad 2018

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów alarmuje!

Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
(0 votes)
Tagged under

Sprzedawcy wykorzystują zaufanie, jakim darzą ich seniorzy!

Najczęściej powtarzające się nieuczciwe działania to nakłanianie osób starszych do zakupu drogich zestawów garnków, koców czy urządzeń paramedycznych, z reguły sprzedawanych po drastycznie zawyżonych cenach lub pozbawionych właściwości opisywanych w czasie sprzedaży.
Handlowcy wykorzystują łatwowierność i nieznajomość prawa konsumenckiego. Aby dodatkowo zachęcić do zakupu w czasie bezpłatnych badań medycznych akcentują zły stan zdrowia uczestników pokazów.
Sprzedaż takich produktów i usług odbywa się najczęściej w hotelach lub w sanatoriach, gdzie osoby starsze zaprasza się pod pretekstem możliwości wykonania bezpłatnych badań.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina  o prawach konsumenckich (np. o 14-dniowym okresie umożliwiającym bezpłatne odstąpienie od umowy zawartej na pokazie).
Zaleca także ostrożność w kontaktach z firmami oferującymi tańsze rachunki za prąd lub gaz.

Poniżej 30 sekundowe spoty wideo Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (link otwiera się w nowym oknie).

Informuje: Włodzimierz Kowalik,
Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Radzyniu Podlaskim

Ostatnio modyfikowany wtorek, 23 październik 2018 07:31

Kolejne umowy na inwestycje z RPO WL podpisane