21 luty 2020

Zarząd Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Kąkolewnicy z absolutorium

Opublikowane w Wiadomości ze Starostwa

30. stycznia br. odbyło się Walne Zebranie Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Kąkolewnicy.

W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, Kierownik Wydziału Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym Bożena Mróz, Wójt Gminy Kąkolewnica Anna Mróz oraz przedstawiciele Wód Polskich.

- W tej kadencji postawiliśmy sobie duże zadania i jednym z tych zadań jest ścisła współpraca ze spółkami wodnymi Powiatu Radzyńskiego – mówił Starosta. – Miło słuchać, że w Konserwacyjnej Spółce Wodnej w Kąkolewnicy płatność składek jest najlepsza. Myślę, że to się przekłada na sytuację spółki, bo na wysokość dotacji przydzielonej przez Wojewodę ma przede wszystkim wpływ to, ile w danej spółce udało się wykonać w ubiegłym roku, a na to ma głównie wpływ ilość środków. Chylę czoła przed zarządem spółki i deklaruję, że możecie państwo liczyć na naszą pomoc – oznajmił Szczepan Niebrzegowski.

Delegaci postanowili powiększyć cenę o 3 złote za 1 ha powierzchni zdrenowanej i odwodnionej rowami. Jednogłośnie zdecydowano o udzieleniu absolutorium Zarządowi Konserwacyjnej Spółki Wodnej w Kąkolewnicy. Aktualny cennik Spółki to: 38 zł za 1 ha odwodniony rowami i 18 zł za 1 ha obszaru zdrenowanego.

Tekst i zdjęcia: Michał Maliszewski

Ostatnio modyfikowany piątek, 31 styczeń 2020 06:51
Więcej z kategorii: Kwalifikacja wojskowa »

Rozstrzygnięcie konkursów na realiz…