Rusza nabór do IV edycji Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

Plakat Plakat
Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza IV edycję „Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej”. Konkurs zainicjowany jest przez Małżonkę Prezydenta RP – Agatę Kornhauser–Dudę i został objęty Jej Honorowym Patronatem. Termin naboru konkursu: od 15 stycznia do 31 marca 2024 r. Temat przewodni Konkursu: Polskie tradycje wielkanocne. Wzorem poprzednich edycji Konkursu, zostanie o przeprowadzony w dwóch etapach: wojewódzkim i ogólnopolskim.

Nadrzędnym celem Konkursu jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym.

Konkurs ma także na celu prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie:

1. działań prospołecznych, które spajają i aktywizują lokalne społeczności oraz wpływają na rozwój przedsiębiorczości kobiet,
  2. kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej,
  3. przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Adresatami konkursu są: Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich,koła działające na podstawie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno – zawodowych organizacjach rolników oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Koła Gospodyń Wiejskich zgłaszają się samodzielnie poprzez przesłanie pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.:

• poprawnie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszeniowej (w wersji *.pdf lub *.doc/docx), której wzór określony został w Załączniku nr 1 do Regulaminu Konkursu,
  • potwierdzenia wpisu Koła do odpowiedniego rejestru,
  • krótkiego amatorskiego materiału audiowizualnego przygotowanego i nagranego przez Koło, trwającego nie dłużej niż 120 sekund, promującego działalność Koła.

Zaproszenie na niezwykłą Noc Muzeów: odkrywanie historii w Woli Osowińskiej

Zaproszenie na niezwykłą Noc Muzeów…

02 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Praktyki w Portugalii