Praktyki w Portugalii

Uczniowie podczas praktyk zawodowych w Portugalii Uczniowie podczas praktyk zawodowych w Portugalii ZSR w Woli Osowińskiej
Opublikowane w Oświata
Czytaj 209 wyświetlono
Oceń
(1 Głos)

Uczniowie Technikum w Woli Osowińskiej w dniach 8 - 19 kwietnia br. odbywali praktyki zawodowe w Portugalii. Przedsięwzięcie „Poznajemy dobre praktyki w Portugalii" szkoła realizowała w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”. Działanie sfinansowano ze środków programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego.

Do projektu zakwalifikowano 30 uczniów, których podzielono na 8 grup zgodnie ze specjalizacją kształcenia: praktyki rolnicze, praktyki mleczarskie oraz praktyki informatyczne. Uczniowie zdobywali nowe umiejętności i doświadczenie zawodowe w gospodarstwach rolnych i firmach w Bradze na północy Portugalii. Stażyści z klas o profilu technik agrobiznesu pracowali w gospodarstwach rolnych przy produkcji roślinnej i zwierzęcej. Do ich zadań należało m.in. wykonywanie prac przy zwierzętach gospodarskich, uprawa owoców miekkich i warzyw w tunelach, zbiór plonów oraz prace porządkowe. Uczniowie z klas o profilu technik przetwórstwa mleczarskiego nabywali nowe umiejętności pod okiem portugalskich producentów mleka. Młodzież oprócz przygotowywania i  podawania pasz, asystowała przy udoju krów, pobierała próbki mleka oraz  dbała o czystość sprzętu.  Praktykanci z klasy technik informatyk odbywali swój staż w centrum Bragi, w firmie zajmującej się naprawą komputerów, gdzie m.in. diagnozowali problemy, naprawiali laptopy, wymieniali części i projektowali elementy 3D.

Codziennie po skończonej pracy młodzież realizowała program kulturowy, którego celem było zwiedzanie Portugalii oraz poszerzanie wiedzy na temat historii, kultury i tradycji tego kraju. Uczniowie wraz z opiekunami odbyli dwie wycieczki krajoznawcze – do Porto oraz do Viana do Castelo nad Oceanem Atlantyckim.

 

 

Najczęściej czytane

Nagrody Sportowe Starosty Radzyńskiego: Uhonorowanie wybitnych Sportowców i Trenerów

Nagrody Sportowe Starosty Radzyński…

28 Maj 2024 Powiat wspiera

Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski na Prezydenckich Obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego

Starosta Radzyński Szczepan Niebrze…

27 Maj 2024 Wiadomości ze Starostwa

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

Dzień Samorządu Terytorialnego 2024

27 Maj 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu