100-lecie LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski: Wielka Gala Jubileuszowa

Wspólne zdjęcie Wspólne zdjęcie fot. Michał Maliszewski
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 270 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

W sobotę, 24 lutego br. hala widowiskowo-sportowa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Radzyniu Podlaskim stała się areną niezwykłego wydarzenia. Klub LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski obchodził swoje stulecie, celebrując bogatą historię i wkład w rozwój lokalnego sportu. Gala Sportowa Orląt, jak co roku, zgromadziła szerokie grono miłośników piłki nożnej, jednak tym razem miała wyjątkowy, jubileuszowy charakter.

Sportowo i artystycznie

Wydarzenie otworzyło wystąpienie muzyczne Wojciecha "Molasa" Gila oraz Barbary Bloch, które wprowadziło uroczystą i radosną atmosferę. W tym roku Gośćmi Honorowymi, wśród których znaleźli się byli zawodnicy klubu z lat 1950-1970, przypomnieli o bogatej historii radzyńskiego klubu.

Wśród obecnych nie zabrakło również lokalnych władz, w tym Starosty Radzyńskiego, Szczepana Niebrzegowskiego, Wicestarosty Michała Zająca, Przewodniczącego Rady Powiatu, Roberta Mazurka, Burmistrza Jerzego Rębka. Ich obecność podkreśliła znaczenie klubu dla lokalnej społeczności oraz wsparcie, jakiego udziela samorząd.

Głównym punktem wydarzenia była prezentacja wszystkich drużyn grających w klubie LKS Orlęta, co pozwoliło na uhonorowanie zarówno obecnych, jak i przyszłych talentów piłkarskich reprezentujących barwy klubu. Starosta Radzyński, wraz z Wicestarostą oraz Przewodniczącym Rady Powiatu wyróżnili pierwszą drużynę wręczając im torby sportowe z herbami Powiatu Radzyńskiego oraz LKS. Był to gest docenienia wkładu w rozwój i sukcesy Orląt.

100-letnia historia radzyńskich Orląt

Gala Jubileuszowa LKS Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski była nie tylko okazją do wspomnień i świętowania sukcesów, ale również momentem, który zjednoczył lokalną społeczność wokół wartości takich jak sport, pasja i dążenie do doskonałości. Wydarzenie to stanowiło potwierdzenie, że tradycja i nowoczesność mogą iść w parze, inspirując kolejne pokolenia do aktywności sportowej i budowania pozytywnych relacji w społeczności. Klub, z ponad stuletnią historią, wyrasta na symbol ciągłego rozwoju, determinacji i miłości do sportu, będąc jednocześnie ważnym elementem lokalnej tożsamości.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 26 luty 2024 13:45

Najczęściej czytane

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu