Rusza nabór wniosków na Rządowy Program "Klub 2024"

Plakat Plakat
Opublikowane w Ogłoszenia/Komunikaty
Czytaj 207 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

25 marca br. ruszył nabór wniosków do Rządowego Programu Klub 2024. Na tegoroczną edycję Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło kwotę 98,5 mln. zł., nabór wniosków trwa do 30.04.2024. W tegorocznym projekcie kluby mogą wnioskować o wyższe niż dotychczas kwoty – 12 tys. zł dla klubów jednosekcyjnych i 17 tys. zł – dla klubów wielosekcyjnych. Program skierowany jest wyłącznie dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 roku życia.

Program skierowany jest do klubów sportowych działających w formie stowarzyszenia, których podstawowym celem działalności statutowej jest upowszechnianie sportu, aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w środowiskach lokalnych. Wnioskujący o dofinansowanie klub musi wykazać, że prowadził formalnie zarejestrowaną działalność statutowa przez co najmniej 3 lata przed datą ubiegania się o dotację.

Cele Programu:

  • upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, „wyrównywanie szans”,
  • wsparcie instytucjonalne działalności podstawowych jednostek struktury organizacyjnej sportu polskiego – klubów sportowych, w zakresie aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży,
  • inwestycja w kapitał ludzki w sporcie dzieci i młodzieży,
  • stworzenie możliwości do optymalnego wykorzystania przez samorządy lokalne potencjału infrastrukturalnego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Regulamin konkursu: https://rzadowyprogramklub.pl/regulamin/ 

Ostatnio modyfikowany środa, 27 marzec 2024 06:44

Najczęściej czytane

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu