Dzień Otwarty w technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej

uczniowie ZSR w Woli Osowińskiej uczniowie ZSR w Woli Osowińskiej fot. ZSR w Woli Osowińskiej
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 247 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

25 marca br. w technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej odbyło się spotkanie promocyjno-rekrutacyjne dla uczniów najstarszych klas szkół podstawowych z powiatu radzyńskiego. Celem Dnia Otwartego było zapoznanie ósmoklasistów z ofertą edukacyjną szkoły oraz zachęcenie ich do wyboru technikum jako dalszej drogi kształcenia. Na spotkanie przybyli uczniowie ze szkół w: Woli Osowińskiej, Woli Chomejowej, Krasewa, Ulana-Majoratu, Czemiernik, Oszczepalina, Soból, Wojcieszkowa oraz Radzynia Podlaskiego. Swoją obecnością wydarzenie uświetnili: Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, dyrektorzy i opiekunowie ze szkół podstawowych, przedstawiciele Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego, Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz rodzice, absolwenci i sympatycy szkoły.

Wśród licznych atrakcji przygotowanych dla uczestników imprezy znalazły się m.in. Agro-Park maszynowy, prezentacje, pokaz talentów, konkursy z nagrodami, zawody zręcznościowe, zabawy integracyjne, przedmiotowe testy wiedzy, występy artystyczne oraz degustacja regionalnych przekąsek. Ósmoklasiści mogli poznać nauczycieli i wychowawców pracujących w technikum, porozmawiać z uczniami i absolwentami szkoły, zobaczyć klasy oraz zapoznać się z topografią placówki. Przygotowana została także część artystyczna. Uczniowie technikum, wraz z nauczycielką języka angielskiego, wystąpili w krótkiej scence rodzajowej traktującej o dylematach absolwentów szkół podstawowych związanych z wyborem dalszej ścieżki kariery. Z głośników rozbrzmiewały specjalnie napisane i nagrane piosenki promujące szkołę: „Do Woli do technikum…”, „Pytasz mnie…” i „Wolę Wybiorę”, a zwieńczeniem imprezy było losowanie wśród ósmoklasistów Nagrody Dnia oraz wręczenie zwycięzcom konkursów nagród, a wszystkim przybyłym gościom oraz dyrektorom i pedagogom, upominków w postaci krzewów i stroików wielkanocnych.

Starosta Szczepan Niebrzegowski w swoim przemówieniu podkreślił bezpieczeństwo i indywidualne podejście do ucznia oraz rodzinną atmosferę w panującą technikum. Mówił o możliwościach dojazdu oraz o współpracy ze SM Spomlek przy realizacji kierunku technik przetwórstwa mleczarskiego. Ponadto odniósł się do dobrych relacji panujących między organem prowadzącym, a szkołą oraz miedzy szkołą a rodzicami, które przekładają się na bardzo dobre funkcjonowanie placówki, jej sukcesy i realizację wielu projektów.

- Jestem szczęśliwa i dumna, że tak licznie przybyliście na nasz Dzień Otwarty. Serdecznie dziękuję dyrektorom i opiekunom za umożliwienie uczniom udziału w tym wydarzeniu. Dziękuję naszemu organowi prowadzącemu za inwestycje w naszej szkole, wsparcie i okazywaną życzliwość. Mam nadzieję, że większość z Was, drodzy ósmoklasiści, zdecyduje się podjąć naukę w naszej placówce. To dobra i bezpieczna szkoła dla każdego z was – powiedziała dyrektor technikum w Woli Osowińskiej – Beata Żurawska-Polkowska.

Na rok szkolny 2024/2025 technikum im. Wincentego Witosa w Woli Osowińskiej prowadzi nabór do klas pierwszych w zawodach: rolnik, technik agrobiznesu, technik informatyk oraz technik przetwórstwa mleczarskiego.

 

Ostatnio modyfikowany środa, 27 marzec 2024 12:36

Najczęściej czytane

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu Radzyńskiego - 26 kwietnia 2024

Zaproszenie na sesję Rady Powiatu R…

19 Kwi 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu