Promocja tomiku poezji Marty Świć pt. „Złożona z kropli”

Wieczór autorski Marty Świć Wieczór autorski Marty Świć fot. Tomasz Młynarczyk
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 983 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik”, działające przy Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, zaprosiło do Miejskiej Biblioteki Publicznej na wieczór promocyjny tomiku poezji Marty Świć pt. „Złożona z kropli”. Publikacja została wydana w ramach „Radzyńskich Wędrówek Literackich”.

Wieczorek promocyjny rozpoczął Jacek Musiatowicz, który wspólnie z synem Michałem wykonał piosenkę pt. „Obraz niepokojący”. Następnie wszystkich przybyłych do biblioteki powitał dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, który przedstawił autorkę: – Marta Świć pochodzi z Suchowoli. Urodziła się z długopisem w ręku i wierszami w głowie. Choć ukończyła Liceum Ekonomiczne w Konstancinie-Jeziornie, ekonomistką nigdy nie została. Jako wrażliwa dusza zawsze uciekała do innego świata, dobra i wyobraźni. W swoim dorobku, łącznie z właśnie wydanym, ma już siedem tomików” – powiedział Robert Mazurek.

Na tomik „Złożona z kropli” składa się równo 100 wierszy. Do dziesięciu z nich fotografie wykonała Weronika Śmiecińska, które można było obejrzeć na zaaranżowanej wystawie. Składu tomiku podjął się Przemysław Krupski.

Spotkanie z autorką miało formę wywiadu, który prowadziła Renata Sieromska. Podczas rozmowy Marta Świć opowiedziała o początkach swojego pisarstwa, genezie nazwy „Niemotylica”, która stała się jej profilem autorskim a także o współpracy z Tomaszem Rudnickim. Było też o ulubionych książkach i filmach, losach pierwszego napisanego wiersza oraz emocjach towarzyszących pisaniu.

Na zakończenie spotkania każdy mógł nabyć tomik i uzyskać pamiątkową dedykację autorki.

Partnerami tomiku „Złożona z kropli” oraz wieczoru promocyjnego byli: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski, firma drGerard, Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim oraz Klubokawiarnia Ursa. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował portal Kocham Radzyń Podlaski oraz Telewizja Radzyń.

Ostatnio modyfikowany poniedziałek, 21 wrzesień 2020 14:11

Najczęściej czytane

W upał chrońmy się przed słońcem

W upał chrońmy się przed słońcem

20 Cze 2024 Ogłoszenia/Komunikaty

Radzyński Kiermasz Sztuki i Rękodzieła "Kozirynek"
Światowy Dzień Krwiodawcy

Światowy Dzień Krwiodawcy

14 Cze 2024 Wiadomości

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu