„1920 wojna światów” w Radzyńskim Ośrodku Kultury

Plakaty na wystawie Plakaty na wystawie fot. Tomasz Młynarczyk
Opublikowane w Powiat wspiera
Czytaj 351 wyświetlono
Oceń
(0 Głosy)

Od 6 listopada w Radzyńskim Ośrodku Kultury można obejrzeć niezwykłą wystawę plakatów pt. „1920 wojna światów”. To efekt współpracy z KGHM Polska Miedź S.A., który przygotował  plakaty z komiksową kreską, zgodną z najnowszymi światowymi trendami i skierowaną do młodszego pokolenia Polaków.

Ekspozycja ma charakter edukacyjny. Nowoczesny i awangardowy sposób przekazu ma to ułatwić. W treści przedstawieni są najważniejsi bohaterowie i prezentowane są wybrane ciekawostki związane z Bitwą Warszawką i wojną polsko-bolszewicką. Celem wystawy jest zaciekawienie odbiorców wydarzeniami z 1920 roku i zainspirowanie ich do dalszego pogłębiania wiedzy o tym wydarzeniu.

- Miasto Radzyń Podlaski, Powiat Radzyński i Radzyński Ośrodek Kultury są partnerami lokalnymi wystawy. Jest ona bardzo interesująca, dlatego zachęcam wszystkich do jej obejrzenia. W ten sposób nadal możemy uczcić jubileusz 100-lecia polskiego zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej oraz upowszechniać  informację o wadze tego zdarzenia historycznego i roli Polaków w procesie zatrzymania pochodu bolszewików na zachód w 1920 roku - mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK.

Mecenasem wystawy objętej patronatem przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest KGHM  Polska Miedź S.A. Towarzyszy jej specjalna projekcja multimedialna, którą można także obejrzeć na stronie www.bitwa1920.gov.pl

W obecnej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego obejrzenie wystawy możliwe jest indywidualnie, rodzinnie lub w grupach do pięciu osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury, tel. (83) 352-73-14.

ROK / fot. Tomasz Młynarczyk

Ostatnio modyfikowany wtorek, 10 listopad 2020 08:36

Najczęściej czytane

Majowie bez końca świata

Majowie bez końca świata

16 Kwi 2021 Powiat wspiera

Lubelskie.pl

logo projektu współfinansowanego z programu unii europejskiej
Nowoczesna edukacja zawodowa w ZSP im. Jana Pawła II w Radzyniu